Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Березівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04326555) був реорганізований і увійшов до складу Чернівецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка села Березівка

Село…Село. Краса моя і сила, 
Мій незів’ялий вічний первоцвіт,
Душі моєї сонячне розкрилля.
Мойого сонця неосяжний світ.

Дзвін колосків дозрілої пшениці.
Доріжка у м’якому  cпориші,
Вода цілюща з отчої криниці,
Високість хліборобської душі.
 
Гніздо лелече на білявій хаті,
Рожевий мак у білих картоплях,
Маленькі ніжки в прохолодній мяті
Торують стежку на великий шлях.

Усе таке буденне  і незвичне.
Таке святе, що в серці не вмістить.
Не куплене за гроші, не позичене.
Дароване на вічність, не на мить.

Село… Село. Краса моя і сила.
Мій вічний, незів’ялий первоцвіт.
Спасибі, що для мене ти відкрило
Закон тяжіння рідної землі.

Нема кращої дороги ніж до рідного села, ніж до рідної домівки, ніж до рідної матері. Це можна відчути лише тоді, коли закине доля далеко від отчого дому і коли ця дорога переросте у тривожну мрію.

З давніх-давен течуть Вінниччиною дві річки: швидкоплинна звивиста Мурафа та весела гомінка Мурашка, на берегах якої і розкинулось мальовниче село – Березівка. Назву села  дали перші люди, які заснували село. 

Село Березівка – центр сільської ради, до її  складу входить населений пункт Лужок, що приєднаний в 50-ті роки ХХст. Про Березівку згадується у писемних джерелах ХVІст. Історія розвитку нашого села – це та невеличка краплинка розвитку всієї нашої країни, що разом з усіма країнами світу становлять всесвітню історію. Легенда засвідчує, як в 1768 році Івана Гонту везли на страту в містечко Серби, гайдамаки-побратими на чолі з дочкою прагнули визволити свого ватажка від жандармів, та самі попали в засідку на околиці села із сторони Саїнка. Всіх іх було перебито. Березівчани, за православним звичаєм поховали героїв в братській могилі біля Введенської церкви на ІІ половині села. Ця легенда сьогодні підтверджується розкопками в 1956 році – при будівництві дитячого садка та записами Краківського архіву, віднайденим нашим прекрасним земляком Олександром Борисовичем Стаєцьким, колишнім редактором.

Теперішнє покоління людей продовжують звичаї своїх предків і скрізь насаджують молоді берізки. В центрі села школярі посадили березовий парк. Давно промайнули їхні шкільні роки,  вони повідлітали з теплих батьківських домівок в пошуках щастя. А берізки ростуть з кожним роком все вищі і вищі, простягаючи до сонця своє гілля, прикрашаючи місцевість. Назва цього парку – «Парк пам’яті», який посадили випускники на честь 40-річчя Перемони у Великій Вітчизняній війні, в пам'ять про тих березівчан, які пішли на фронт і не повернулися.

 

СЕЛО В ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ І ПІСЛЯ

Війна…Яке тривожне слово, 
Навіює і страх, і сум,
Он сходить сонце малиново
І викликає стільки дум…

 

22 червня 1941 року… Страшний день в історії людства, який не оминув і наше село.  Велика Вітчизняна війна… Вона стала жорстоким випробуванням для всіх людей…

На фронт з Березівки пішло 1004 бійці. 395 з них не повернулися, 81 – повернулися інвалідами, 142 бійці нагороджені високими нагородами.  Про увіковічнену пам'ять всіх загиблих земляків та безіменних захисників нашої Батьківщини кожного дня нагадує пам’ятник невідомого солдата , який в сумній зажурі височить, схиливши голову над Братськими могилами,  в центрі села. 

 

СПОРТИВНА ГОРДІСТЬ ТА ВИДАТНІ ЛЮДИ СЕЛА

Березівська земля славиться цікавими і талановитими людьми! Це герої соціалістичної праці: Цмокалюк Ісак Миколайович, Кундиловський Антон Федорович, Кундиловська Марія Антонівна, Бучацька Марія Іванівна, Малярчук Євдокія Матвіївна, Заворітна Гафія Аврамівна, Боєчко Гафія Гордіїна, Заборонюк Фрасина Єфремівна. Герой Радянського Союзу – льотчик-випробовувач Анатолій Квочур.
Ще здавна село Березівка має свою спортивну гордість. Саме тут зародилося спортивне товариство «Колос».

 

РОЗВИТОК АРХІТЕКТУР І КУЛЬТУРА СЕЛА БЕРЕЗІВКИ

Село було розділене на два церковні приходи, уже в 19 ст діяли дві церкви (на Слободі і на Волощині). Так називалися частини села. 

В 40-60 рр на території села працювали колгоспні дитячі ясла. Також там була перша сільська бібліотека. 15 жовтня 1945 року Кліщука Григорія Васильовича призначили завідувачем сільського клубу. На території клубу була розміщена сільська бібліотека. В 1965 році відкрили новий БК із залом на 300 місць і бібліотекою на другому поверсі. З 1991 року зафункціонувало нове приміщення Березівського будинку культури (із залом на 500 глядацьких місць і з 5-ма кімнатами гурткової роботи), яке вражає своєю дивовижною внутрішньою оздобою глядацької зали.

 

НАШЕ СЕЛО СЬОГОДНІ

Сьогодні Березівка красується своєю красунею-церквою, яка знаходится на горбочку.  У великі свята та вихідні вона має багато прихожан.Цей храм велика гордість для села, адже майже кожен житель громади вніс свій внесок в будівництво та оздоблення Храм Успіння Божої Матері.

 

 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *